Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Sedex

Sedex Nedir?

Sedex; küresel tedarik zincirlerinde çalışma koşullarını iyileştirmek için çalışan, dünyanın önde gelen etik ticaret hizmetleri sağlayıcılarından biridir. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Sedex, şirketlerin sorumlu ve sürdürülebilir iş uygulamaları geliştirmesine ve kaynak sağlamasına yardımcı olmak için uygulaması kolay araçlar, hizmetler ve bir topluluk ağı sağlar. Sedex ile ortaklık yapmak veya bir üye olmak, şirketlerin sosyal ve çevresel performanslarını daha iyi yönetmek ve tedarik zincirlerinde çalışan insanları korumak için birlikte çalışmasını sağlar.

Üyeler, Sedex'in ürün ve hizmetlerini kullanarak çok düzeyli, sorumlu satın alma verilerini kolay ve etkin şekilde yönetebilir. Standart biçimlendirme ve raporlamadan faydalanabilir ve ortak bilgileri paylaşarak işbirliği yaparken zamandan ve emekten tasarruf edebilirler. Bu nedenle, tamamen üyelerinin ihtiyaç duyduğu sorumlu kaynak bulma verilerini, teknik çözümleri, ürünleri ve hizmetleri sunmaya odaklanmıştır. Sedex'in büyüklüğü ve uzmanlığı, farklı endüstri standartları ve yaklaşımları arasında yakınsama sağlamak için üyeleri ve paydaşları bir araya getirmeye yardımcı olur.

Sedex sertifikası nedir?

Sedex belgesine sahip firmalar; işçi hakları, sağlık ve güvenlik, çevre ve iş etiği alanlarında kurumsal gelişim gösterebilmektedir. Bu belge sayesinde üye firmalar birlikte çalışmakta ve birbirlerinin gelişimine katkı sağlamaktadır. Üye şirketler; önemli kararlar alırken farklı türdeki verileri, standartları ve sertifikaları değerlendirerek gelişimin sürekliliğini sağlar. Sedex sertifikası denetimleri, etik ticaret denetimi SMETA (Sedex Üyeleri Etik Ticaret Denetimi) kriterlerine göre gerçekleştirilir. Sedex belge danışma merkezinde gerçekleştirilen brifingler, eğitimler ve toplantılar SMETA koşullarına odaklanmaktadır. 

Arama kriterlerine uyan ürün bulunamadı.

Kobidirekt E-ticaret İle Kurulmuştur