Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Repreve

REPREVE® Nedir?

"Gelecek Dündür" sloganı ile yola çıkan REPREVE®, geçmişin atığını alıp, ona sürdürülebilir elyaf olarak ikinci bir hayat vermeyi amaçlamaktadır. REPREVE®, güvenilir, izlenebilir ve yarının dostu olan bir malzeme olarak, dünyanın önde gelen geri dönüştürülmüş performans elyafı markasıdır. Plastik şişelerden ve taze umuttan yapılmakta ve daha azıyla daha fazlasını üretmeye yardımcı olan bir materiyaldir.

Neden REPREVE®?

Küresel Isınma ile mücadeleci bir ürün olan REPREVE®'in kullanım nedeni, saf polyester yerine geri dönüşüm kullanmak sureti ile daha az karbon emisyonu üretmektir. Ayrıca, plastik şişelere ikinci bir yaşam olanağı tanımak, onları okyanus ve çöplüklerden uzak tutmaktadır. Yarınların da yarını için, marka ve tüketiciler olarak herkes bu sürdürülebilirlik adımına yardımcı olabilir.

Güvenilir markaların çoğu REPREVE® kullanıyor. Hem sürdürürlebilirlik hem de kalite için giysilerden ayakkabılara, kanepelerden telefon kılıflarına kadar hemen her alanda kullanılan REPREVE® etiketini gördüğünüz her ürün, geleceğimiz için büyük bir güvenceyi satın almamızı sağlıyor.

İnsanlar dakikada yaklaşık 1,2 milyon plastik şişe kullanıyor. Sadece %56'sı geri dönüştürülüyor. Cidden, lütfen geri dönüştürün.

REPREVE® güvenilir midir?

Her REPREVE® ürününde, kendi ayak izini takip eden bir parmak izi yani FiberPrint® vardır. REPREVE®'in her teli, tescilli bir izleme teknolojisi olan FiberPrint® ile gömülüdür. Bu, tıpkı insan DNA'sı gibi, bir ürünün kökenini bildiğimiz ve bunu U Trust™ sertifikamızla doğrulayabileceğimiz anlamına gelir. Diğer bir deyişle, tüm plastik şişeler, sertikalandırılabilen, izlenebilen, belli standartlarla üretilmiş, yüksek performanslı bir ipliğe dönüştürülmüştür. 

Nasıl yapılır?

Okyanuslardan ya da atık merkezlerinden toplanan malzeme önce doğranır, sonra öğütülür, yıkanır ve kirletici etmenleri uzaklaştırmak için pul haline getirilir.

Bu aşamanın ardından malzeme eritilir ve yüksek kaliteli REPREVE® reçinesine dönüştürülür.

REPREVE® reçinesi, sıvı polimere eritilerek elyaf oluşturma amacı ile ekstrüde edilir. Bükme işlemi uygulanarak hava jeti dokulu bir ipliğe dönüştürülür.

Arama kriterlerine uyan ürün bulunamadı.

Kobidirekt E-ticaret İle Kurulmuştur