Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

OEKO-TEX® STANDART 100

OEKO-TEX® STANDART 100

OEKO-TEX® STANDARD 100, zararlı maddeler açısından test edilmiş tekstiller için dünyanın en iyi bilinen etiketlerinden biridir. Müşteri güveni ve yüksek ürün güvenliği anlamına gelir. 

Etiket ne anlama geliyor?

Bir tekstil ürünü STANDARD 100 etiketi taşıyorsa, bu ürünün her bir bileşeninin, yani her ipliğin, düğmenin ve diğer aksesuarların zararlı maddeler açısından test edildiğinden ve bu nedenle ürünün insan sağlığına zararsız olduğundan emin olabilirsiniz. Test, kapsamlı OEKO-TEX® kriter kataloğu önderliğinde ve OEKO-TEX® enstitüleri tarafından yürütülür. Testte insan sağlığına zararlı olabilecek çok sayıda düzenlenmiş ve düzenlenmemiş madde dikkate alınır. Birçok durumda STANDARD 100 için sınır değerler, ulusal ve uluslararası gerekliliklerin ötesine geçer. OEKO-TEX kriterlerinin yer aldığı katalog, yılda en az bir kez güncellenir ve yeni bilimsel bilgiler veya yasal gereksinimlerle genişletilir. Üreticiler ve müşteriler için her gün zararlı maddelerle ilgili yasal duruma ilişkin bir genel bakış elde etmek kolay değildir. OEKO-TEX® enstitülerinden uzmanları, düzenli güncellemeler ile güvenliği güncel tutar.

Hangi materiyaller sertifikalandırılabilir?

Prensip olarak, işlemenin her aşamasındaki tüm tekstil ürünleri, ipliklerden başlayarak bitmiş kumaşlara ve bitmiş ürünlere kadar STANDARD 100 sertifikasına uygundur. Modüler bir sisteme göre, nihai ürünün STANDARD 100 etiketini taşımasına izin verilmeden önce her bir bileşeni ve içeriği (iplik, düğme, fermuar, astar vb.) test edilir. Ayrıca, dış malzemeye uygulanan baskılar ve kaplamalar da kendilerine uygulanan kriterlere göre zararlı maddeler açısından test edilir. Bebek tekstili, giyim, ev tekstili veya dekoratif malzemeler için alınacak STANDARD 100 etiketi, güvenin göstergesidir.

Ürün sınıfları nelerdir?

Bir ürün sınıfı, kullanım amaçlarına göre sınıflandırılan farklı eşyalar grubudur. Çeşitli ürün sınıfları, ürünlerin karşılaması gereken gereksinimler ve uygulanan sınır değerler açısından farklılık gösterir.

Ürün sınıfı 1: Bu ürün sınıfı, bebekler için ürünleri içerir ve en katı gerekliliklere ve sınır değerlere sahiptir.  
Ürün sınıfı 2: Bu ürün sınıfı ciltle temas eden ürünleri içerir. Bu, bluz, gömlek, iç çamaşırı, şilte vb. gibi büyük ölçüde ciltle doğrudan temas eden eşyaları içerir. 
Ürün sınıfı 3: Bu ürün sınıfı ciltle teması olmayan ürünleri içerir. Bu, ceketler ve yelekler, kemerler vb. gibi ciltle hiç teması olmayan veya çok az teması olan eşyaları kapsar. 
Ürün sınıfı 4: Bu ürün sınıfı dekorasyon malzemelerini içermektedir. Masa örtüleri, perdeler, döşemelik kumaşlar vb. mefruşat amaçlı kullanılan başlangıç ​​ürünleri ve aksesuarları dahil tüm eşyayı kapsar.  
 

Arama kriterlerine uyan ürün bulunamadı.

Kobidirekt E-ticaret İle Kurulmuştur