Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Global Recyled Standard

Global Recyled Standard

Küresel Geri Dönüştürülmüş Standart (GRS), nihai bir üründe geri dönüştürülmüş malzemelerin içeriğini izlemek ve doğrulamak için gönüllü bir ürün standardıdır. Standart, tedarik zincirinin tamamı için geçerlidir ve izlenebilirliği, çevresel ilkeleri, sosyal gereklilikleri, kimyasal içeriği ve etiketlemeyi ele alır. GRS, en az %20 oranında geri dönüştürülmüş malzemeden yapılan tüm ürünlerin işlenmesini, üretilmesini, paketlenmesini, etiketlenmesini, ticaretini ve dağıtımını kapsar. Ayrıca, geri dönüştürülmüş içeriğin üçüncü taraf sertifikasyonu, gözetim zinciri, sosyal ve çevresel uygulamalar ve kimyasal kısıtlamalar için gereklilikleri belirler. Standart, ürünlerinin geri dönüştürülmüş içeriğini ve bu ürünlerin üretiminde sorumlu sosyal, çevresel ve kimyasal uygulamaları doğrulamak isteyen şirketleri destekler.

GRS'nin sahibi Textile Exchange adlı kuruluş olsa da, ürün yelpazesi tekstil ile sınırlı değildir ve geri dönüştürülmüş içerikli malzemeler içeren her türlü ürünü içerebilir.

Malzeme toplama ve malzeme konsantrasyon işlemlerinin GRS'ye sertifikalandırılması gerekli değildir. Ancak şahıslar tarafından işletilmeyen siteler, başvuru sürecinin bir parçası olarak belgelendirilmeli ve sertifika kuruluşu olarak NSF International tarafından rastgele olarak denetlenmeyi kabul etmelidir.

GRS ürünlerinin geri dönüşümü, üretimi ve ticareti ile uğraşan kuruluşlar GRS sertifikasına tabidir. Her organizasyon türünün farklı evrak gereksinimleri vardır.

Geri Alınan Malzeme Beyan Formu, listelenen ve tedarik zincirinde başka bir kuruluşa satılan malzemelerin, aksi takdirde atık akışına gidecek olan geri kazanılmış malzemeler olduğunu garanti eder.

İşlem Sertifikası, ilgili tarafları, sevkıyatın yapıldığı ülkeyi, tesis kimliğini ve bir mülkiyet devrine dahil olan belirli malzemeleri ve malzemelerin ağırlığını tanımlar. Üretim ve ticaret kuruluşları, malzemelerin tüketici öncesi ve sonrası geri dönüştürülmüş içeriğini de beyan etmelidir.

GRS ayrıca, sertifikalı kuruluşların bir gözetim zinciri kılavuzu olan Content Claim Standard (CCS) ile uyumlu olmasını gerektirir. Bu gözetim zinciri gerekliliği, nihai bir ürünün gerçek geri dönüştürülmüş içeriğini doğrulamak için evrak transferini standardın önemli bir yönü haline getirir.

Arama kriterlerine uyan ürün bulunamadı.

Kobidirekt E-ticaret İle Kurulmuştur